EdukacjaPolecanePorady

Jaka powinna być idealna sukienka?

pexels-photo-168889Z pewnością wiele kobiet, słysząc pytanie: „Jaka powinna być idealna sukienka?”, odpowiedziałoby, że modna, dopasowana do sylwetki czy ukrywająca mankamenty figury. Ale tak naprawdę bardziej liczą się inne rzeczy. Musimy pamiętać, że sukienka to połączenie funkcjonalności bluzki i spódnicy. Więc chyba powinnyśmy wymagać nieco więcej, prawda? No więc jaka będzie ta idealna?

Po pierwsze: wygoda

Dla wielu osób wygoda oznacza zupełnie coś innego. Bo o ile dla niektórych kobiet wygodna sukienka będzie dopasowana, to dla reszty może być ona luźna i zwiewna. Ale zapewne wiele osób się zgodzi, że wygodne sukienki to te o sportowym kroju. Kreacja nie powinna ograniczać naszych ruchów, uwierać nas czy gnieść się. Wygoda zależna jest także od materiału, który został użyty do produkcji. Oczywiście w miarę możliwości powinien być on oparty na naturalnych surowcach, takich jak bawełna czy len. Unikajmy włókien syntetycznych, które nie pozwalają naszej skórze oddychać.

Po drugie: uniwersalność

Zdarzyło Ci się kupić sukienkę tak odświętną, że założyłaś ją tylko raz? Pewnie tak! Czasami lepiej jest kupić bardziej uniwersalny krój sukienki, który nada się na wiele okazji. Takim przykładem jest np. klasyczna mała czarna. Wystarczą odpowiednie dodatki, by z eleganckiej sukienki w stylu biznesowym wyczarować sukienkę na imprezę urodzinową czy luźne spotkanie z przyjaciółmi. Kupujcie więc sukienki, które można łączyć z wieloma dodatkami, różnorodną biżuterią i zestawiać z różnymi rodzajami obuwia czy torebek. Dzięki temu wyczarujecie wiele świetnych stylizacji.

Po trzecie: marka

Wydawałoby się, że marka nie ma znaczenia, bo to w końcu tylko metka. A jednak sukienki sprowadzane masowo z Chin są dużo gorszej jakości niż sukienki polskich producentów. Warto o tym pamiętać, ponieważ cena często idzie w parze z jakością. Co z tego, że oszczędzimy na kreacji i kupimy coś w chińskim centrum, jeśli za miesiąc taka sukienka będzie nadawała się już tylko do wyrzucenia? Na ciuchach naprawdę nie warto oszczędzać. Lepiej kupić droższą rzecz, która starczy nam na lata.

Dodaj komentarz