PolecanePorady

Jak samemu uczyć się języka angielskiego?

Każdy wie, że języki obce trzeba znać, a zwłaszcza angielski, który jest językiem międzynarodowym i dzięki jego znajomości nie będziemy mieć problemów z porozumiewaniem się na całym świecie. Jednak sama nauka w szkole nie wystarczy, a nie każdy może sobie pozwolić na dodatkowe lekcje czy kursy. Co w takim przypadku? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć się samemu! Jak? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej!

Nieważne czy ma być to nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ od podstaw czy chcemy powtórzyć materiał i dokształcać się w domu. Pojawia się pytanie – jak się do tego zabrać? Dzięki tym radom nauka będzie łatwa i przyjemna. 

Po pierwsze – potrzebny jest dokładny plan!

Tak, od tego trzeba zacząć – nieważne czy jeszcze uczymy się w szkole, studiujemy czy pracujemy, układając sobie plan nauki, będzie łatwiej trzymać się wyznaczonych godzin. Najlepiej w harmonogram każdego dnia wpisać parę minut na naukę słówek oraz zwrotów, w ten sposób nie będzie nudno i nie umęczy nas to jak w przypadku nauki np. dwa razy w tygodniu po godzinie. Pamiętajmy też o powtórkach materiału! Przykładowo – w poniedziałek uczymy się słów piosenki czy wiersza, a we wtorek przed nauką kolejnych zwrotów, poświęcamy kilka minut na utrwalenie materiału z poprzedniego dnia. 

Po drugie – otaczaj się językiem angielskim!

Nauka słówek to przecież nie wszystko, dobrze jest też otaczać się językiem angielskim. Zamiast filmu z lektorem, lepiej wybrać ten z napisami, wtedy przyswajanie wiedzy będzie bardzo przyjemne! Na początek możemy zacząć od filmów, które już znamy i mniej więcej pamiętamy jak brzmią dialogi w języku polskim. Co jeszcze? W dobie internetu bez problemu znajdziemy fora czy różne grupy, w których będziemy mieć możliwość nie tylko pisać, ale też rozmawiać po angielsku. Na początku możemy odczuwać lekki dyskomfort, ale z czasem minie i nawet nie będziemy wiedzieć kiedy, porozumiewanie się po angielsku, będzie nam przychodzić z taką łatwością, jak w w swoim ojczystym języku. Dobrze jest też sięgnąć po literaturę angielską, przeczytać ulubione książki w oryginalnym wydaniu.