Zdrowie

Jak poprawić wygląd zębów? Te zabiegi stomatologiczne są najskuteczniejsze!

Chcesz, aby Twoje zęby wyglądały lepiej? Nowoczesna stomatologia oferuje różnorodne zabiegi, które pomogą Ci osiągnąć ten cel. Zobacz, jakie z nich będą najlepszym wyborem!

Wybielanie zębów – śnieżnobiały uśmiech

Jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów estetycznych w stomatologii jest wybielanie zębów. Polega ono na zmianie ich dotychczasowego odcienia na bielszy, by wyglądały dzięki temu jeszcze lepiej. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest skuteczniejsze niż to domowe, ponieważ w trakcie procesu stosuje się wtedy silniej skoncentrowane substancje wybielające lub specjalistyczne urządzenia.

Wybielanie najczęściej odbywa się dwoma metodami:

  • Wybielanie nakładkowe – polega na przygotowaniu nakładek na zęby i stosowaniu ich razem z żelem wybielającym przez określony czas, zwykle 7-14 dni.
  • Wybielanie lampą – prowadzi się je z użyciem specjalnej lampy wybielającej, która daje natychmiastowe rezultaty.

Licówki na zęby – szybka zmiana wyglądu uśmiechu

Kolejnym zabiegiem, jakie może poprawić wygląd uśmiechu, jest zastosowanie licówek. Licówki są rodzajem materiału protetycznego umieszczanego na zębach, aby zmienić ich kształt i kolor. Dzielone są one na dwie kategorie – licówki porcelanowe, które są droższe i trwalsze, a także licówki kompozytowe, które są tańsze, ale mniej wytrzymałe.

Za pomocą licówek można zredukować wiele niedoskonałości, na przykład zamaskować diastemę – przerwę między zębami, małe albo niesymetryczne zęby, można też poprawić ich kolor, gdy wybielanie nie jest skuteczne. Sprawdzony stomatolog Pyskowice WA-Dental – https://www.wa-dental.pl/stomatolog-pyskowice – skorzystaj z konsultacji i wybierz najlepsze metody, by poprawić wygląd swoich zębów!

Higienizacja zębów – skuteczne czyszczenie w gabinecie

Nie każdy wie, ale bardzo dobre efekty w poprawie wyglądu zębów daje również prosty zabieg profilaktyczny polegający na ich higienizacji. Nie tylko wpływa on korzystnie na zdrowie zębów, ale też usuwa z nich kamień i osady, dzięki czemu wyglądają na bielsze i błyszczące. Higienizacja polega na wykonaniu skalingu oraz piaskowania zębów, a także może być uzupełniona o ich zabezpieczenie przez fluoryzację.

Ortodoncja – zmiana położenia zębów

Warto też wskazać, że skutecznym sposobem na poprawę wyglądu zębów jest skorzystanie z leczenia ortodontycznego, czyli założenie aparatu na zęby. Ruchome i stałe aparaty ortodontyczne mają bardzo szerokie zastosowanie, między innymi używane są w przypadku zębów nierównych, nadmiernie wychylonych do przodu lub do tyłu, przy diastemie, aby łuki zębowe były równe i estetyczne.

Dodaj komentarz