DomPolecanePorady

Jak czyścić i konserwować posadzkę mineralną?

Na pewno każdy wie, że samo mycie podłogi to za mało. Wymaga ona dodatkowej pielęgnacji i konserwacji, by mogła być eksploatowana jak najdłużej. Dzięki temu nie ulegnie zniszczeniu i wytarciu. Mimo że nowoczesne systemy podłogowe są odporne na zarysowania i negatywne działanie mechaniczne, impregnacja ich nie tylko przedłuży żywotność podłoża, ale również nada mu połysku i innych walorów estetycznych. Tylko jak profesjonalnie czyścić i konserwować posadzkę mineralną?

Regularne czyszczenie posadzki

Odkurzanie lub zamiatanie to klucz do utrzymania na niej czystości. Należy jednak pamiętać, by nie robić tego ostrymi końcówkami od odkurzacza i zbyt twardym włosiem szczotki. Warto także od czasu do czasu umyć podłogę za pomocą pary.

Do zwykłego czyszczenia, możemy używać po prostu mopa, wzbogaconego o detergent dedykowany posadzce mineralnej. Poza tym warto stosować środki pielęgnujące posadzkę, czyli takie, które konserwują ją i tworzą na niej film zabezpieczający i antypoślizgowy.

Generalna konserwacja posadzki

Co kilka lat warto przeprowadzać gruntowne czyszczenie i konserwowanie posadzki mineralnej. W tym celu można wynająć ekipę, która za pomocą specjalistycznych maszyn i detergentów zajmie się posadzką.

Na koniec zostanie ona zaimpregnowana i nałożą na system podłogowy, specjalny film ochronny. A co w sytuacji, gdy pilna jest szybka naprawa posadzka mineralna z powodu uszczerbków lub zarysowań?

Naprawa posadzek mineralnych

Niekiedy zepsucie się posadzki mineralnej wymaga natychmiastowej naprawy, ponieważ pękniecie lub ubytek, pojawiły się w widocznym miejscu. Mogą też stanowić zagrożenie dla domowników lub pracowników.

W takiej sytuacji trzeba poddać posadzkę pracom naprawczym. Uzupełnienie ubytków lub wyszlifowanie zarysowań i pokrycie posadzki filmem ochronnym to czynności, które wykona specjalistyczna firma. Trudnią się oni nie tylko sprzedażą profesjonalnych systemów podłogowych, ale również w ich konserwacji i renowacji. Wszystkie usługi oraz ofertę znajdziesz na tej stronie internetowej: http://www.centrumposadzek.com.pl/.