EdukacjaPorady

Depilacja bikini w domu? Zamień ją na zabieg u kosmetyczki

sexy-1175389_640

Depilacja woskiem to bezpieczny i przede wszystkim wysoce skuteczny zabieg usuwania zbędnego owłosienia między innymi z okolic bikini. Zapewnia długotrwałe efekty i nie wpływa negatywnie na kondycję skóry. Mimo to, wiele kobiet wciąż nie potrafi odważyć się na wykonanie zabiegu, głownie z powodu wstydu czy obawą przed doznaniami bólowymi. Sposobem na pozbycie się owych barier jest zapoznanie się ze szczegółowym przebiegiem procesu jakim jest profesjonalna depilacja bikini w salonie kosmetycznym.

Każda kobieta, rzadziej lub częściej wykonuje depilację bikini w domowych warunkach. Panie wiedzą więc doskonale, że amatorska depilacja nie należy do komfortowych, a uzyskane efekty są nie do końca zadowalające i krótkotrwałe. Pociągają za sobą jeszcze jeden, uciążliwy problem jakim są krosty, pojawiające się na skórze. Często są one wynikiem niewystarczającej dbałości o higienę. Mówiąc bardziej szczegółowo – podczas depilacji dochodzi do zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami. Nie jest to jednak nic wstydliwego. Często zdarza się, że panie codziennie dbają o higienę osobistą lecz używają w tym celu nieprawidłowych preparatów. Przed wizytą w aptece czy w drogerii warto w pierwszej kolejności skonsultować się z doświadczoną kosmetyczką.

Personel w salonie kosmetycznym cechuje się nie tylko uprzejmością i taktem, ale przede wszystkim kompetencją i dużym doświadczeniem. Klientki, podczas rozmowy w przyjemnej atmosferze, uzyskują rady na nurtujące je problemy. Kosmetyczki potwierdzają między innymi, że wspomniane krostki mogą występować na skórze z powodu obecności wydzieliny z ran, zażywania środków ze sterydami czy zmiękczenia naskórka. Aby usunąć problem, warto zastąpić stosowaną metodę depilacji, innym zabiegiem. Panie mogą decydować się na depilację woskiem czy laserową. Obydwie metody spowalniają proces odrastania włosów i czynią je słabszymi i rzadszymi.

Krostki można również zwalczać różnego rodzaju preparatami. Męski krem po goleniu do skóry wrażliwej, krem nawilżający, przeznaczony do okolic intymnych cz maść z neomycyną to produkty, które warto wypróbować. Należy jednak pamiętać, że kosmetyki jedynie przyspieszą proces gojenia, nie likwidując dolegliwości w stu procentach.

Problemy intymne nie powinny być ukrywane z poczucia wstydu czy zwykłego niedbalstwa. Niektóre dolegliwości mogą bowiem mieć poważny wpływ na zdrowie kobiety. Warto zatem decydować się na regularne wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym, aby mieć dostęp do zabiegów wykonywanych przez specjalistki, kosmetyków z górnej półki oraz konsultacji z kompetentnym personelem.

Dodaj komentarz