Polecane

By włos wrócił na głowę

Włosy na głowie są podatne na uszkodzenia, a dodatkowe narażanie ich na działanie czynników zewnętrznych tylko potęguje problem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że wiatr, śnieg, deszcz, suszenie, prostowanie, farbowanie, rozjaśnianie, nieodpowiednie czesanie czy przycinanie tępymi nożyczkami może w przyszłości zaowocować problemami z gęstością włosów. Ponadto wiele osób zmaga się z chorobami tarczycy, niedoborami witamin i mikroelementów czy chorobami skóry – w tym skóry głowy. Kiedy problem z wypadaniem włosów staje się poważny warto zastanowić się nad przeszczepem włosów.

Zagęszczanie włosów – o co chodzi?

Przeszczep włosów to nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu można w miarę szybko zagęścić “czuprynę”, bez wielomiesięcznej terapii z zastosowaniem odżywek, suplementów czy specjalnych szamponów do włosów. Przeszczep jest zresztą jedną z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia i wypadania włosów i jest polecana nawet przez ekspertów Bieńkowscy Clinic.  Zabieg jest przeznaczony zarówno dla mężczyzn i kobiet, którzy zmagają się z problemami: 

 • łysienia androgenowego, 
 • łysienia plackowatego,
 • łysienia po urazie, 
 • łysienia po oparzeniu, 
 • łysienia na skutek stanów zapalnych skóry, 
 • łysienia w miejscu blizn pooperacyjnych, 
 • łysienia brwi, rzęs oraz brody.

Osoba poddająca się zabiegowi jest zarówno biorcą jak i dawcą przeszczepu, co podnosi bezpieczeństwa i efektywność przeszczepu. 

Przeszczep włosów Smart Graft

Stosowany przez ekspertów system Smart Graf został zaprojektowany przez lekarzy, naukowców i inżynierów. Pozwala on na wykonanie zabiegu przywrócenia owłosienia w sposób skuteczny, bezpieczny i szybki. Smart Graf jest przy tym metodą zapewniającą naturalne i długotrwałe efekty. Pacjent zyskuje efekt gęstych, naturalnie rozmieszczonych włosów – bez pustych miejsc czy przerzedzeń. W ten sposób zlikwidować można prześwity (w przypadku małej ilości włosów), zakola, a nawet braki w owłosieniu zarostu. Smart Graf  pracuje w systemie zaawansowanego pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE). Jest to minimalnie inwazyjna metoda zabiegowa. Dzięki zaawansowanej, wspomaganej elektrycznie głowicy zabiegowej, wyposażonej w niezwykle precyzyjny system mikroskopijnych ostrzy, pobierane są pojedyncze zespoły mieszkowe. Takie przeszczepy zawierają od jednego do czterech mieszków włosowych, zwiększając efektywność zabiegu. Smart Graft automatycznie przesyła pobrane grafty do sterylnych komór, które zapewniają optymalne warunki mieszkom włosowym do czasu ich wszczepienia w miejsca docelowe. Zarówno etap pobrania jak i przeszczepienia mieszków włosowych jest praktycznie bezbolesny. Za pomocą precyzyjnej głowicy delikatnie pobierane są mikroprzeszczepy z miejsc, gdzie włosy rosną prawidłowo. Grafty automatycznie przesyłane są do sterylnych komór – w pierwszej są przechowywane, w drugiej ulegają nawilżeniu w odpowiednio dostosowanym środowisku. Kolejnym etapem jest przygotowanie graftów do implantacji i ich wszczepienie w obszary objęte procesem łysienia. Podczas jednego zabiegu lekarz wszczepia od 750-2000 graftów.

Smart Graft – przeszczep włosów w skrócie

 • nadzwyczajna skuteczność  – system Smart Graft wyróżnia się niezwykłą skutecznością, przeżywalność przeszczepionych włosów sięga 98%
 • procedura zabiegowa jest minimalnie inwazyjna, nie pozostawia blizn
 • efekty są permanentne i naturalne
 • Pierwsze efekty pacjent może zauważyć po 2-3 miesiącach, na ostateczny efekt trzeba poczekać do ok. 12-16 miesięcy po zabiegu przeszczepu – wynika to ze stadiów wzrostu włosa.
 • całkowity czas procedury to ok. 4-6 godzin (porównując z dotychczas dostępnymi metodami jest to skrócenie trwania zabiegu nawet o 50%).
 • zabieg nie wymaga hospitalizacji, umożliwia szybki powrót do codziennych zajęć – bezpośrednio po przeszczepie pacjent może opuścić klinikę.