Porady

Pożyczki bez BIK – gdzie zaciągać?

BIK to Biuro Informacji Kredytowej, które zbiera dane o kredytobiorcach. W raportach zawarte są informacje o wszelkich zobowiązaniach, jakie zaciągał w przeszłości potencjalny kredytobiorca. Zapisana jest tam nie tylko ich wartość, ale również historia spłat. Jeśli miesięczne raty nie były płacone regularnie albo kredytobiorca stał się niewypłacalnym dłużnikiem, dla instytucji bankowej nie jest zbyt wiarygodny i ta raczej na pewno wyda decyzję negatywną w kwestii udzielenia kolejnego wsparcia finansowego. Są jednak podmioty, które nie weryfikują zdolności finansowej swoich klientów. Kto powinien korzystać z ich ofert i na jakich warunkach udzielane są takie zobowiązania? Dowiedz się więcej już teraz.

Szansa dla zadłużonych

Osoby, które nie radzą sobie finansowo i nie są w stanie płacić kolejnych rat, mogą uzyskać finansowe wsparcie w ramach oddłużania od firm pożyczkowych, które nie sprawdzają raportów BIK. To najczęściej instytucje pozabankowe, z którymi współpraca przebiega w naprawdę prosty sposób. Wystarczy wypełnić wniosek o pożyczki gotówkowe, określić kwotę zobowiązania i deklarowany czas trwania umowy pożyczkowej. Firma pożyczkowa sprawdza jedynie dane z dowodu osobistego i „ufa” zapisom w deklaracji, jaką złożył we wniosku klient. Środki finansowe wypłacane są jeszcze tego samego dnia.

Pożyczki gotówkowe bez BIK to też dobra opcja dla tych, którzy nie mogą czekać na weryfikację ich zdolności kredytowej w bankach. Taka procedura może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. W obliczu nieprzewidzianych wydatków to zbyt długi czas, a firmy pożyczkowe stają się jedynym ratunkiem. Dzięki nim pieniądze można uzyskać nawet w kilkanaście minut.

Pożyczki gotówkowe bez BIK – cechy charakterystyczne

Należy pamiętać, że brak analizy zdolności kredytowej to ogromna korzyść dla klienta firm pożyczkowych, ale zawsze będzie on musiał ją wynagrodzić podmiotowi, który pieniądze zdecydował się pożyczyć.

Najczęściej takie pożyczki gotówkowe są po prostu droższe niż kredyty w bankach komercyjnych. Wyższe jest ich oprocentowanie, marża oraz prowizja za udzielenie takiego zobowiązania. Co więcej, z tego rodzaju wsparcia finansowego mogą korzystać tylko osoby, które mogą pozwolić sobie na nieco wyższe raty, ponieważ czas obowiązywania umowy z firmą pożyczkową jest znacznie krótszy niż z bankiem. To maksymalnie rok, chociaż preferuje się pożyczki spłacane w ciągu kilku miesięcy. Instytucje pozabankowe pożyczają także środki, których wartość nie jest dużą. Takie zobowiązania nie przekraczają najczęściej 10 000 złotych. Może to być świetny „zastrzyk finansowy” na tzw. czarną godzinę.

Kiedy liczy się bezpieczeństwo

Fakt, że zobowiązania zaciągane w banku są najlepiej chronione, dokładnie tak samo, jak dane, które takiej instytucji przekazujemy. Nie oznacza to jednak, że firmy pożyczkowe, które działają pozabankowymi standardami, nie stosują żadnych zabezpieczeń. Aby mieć pewność, najlepiej korzystać z ofert renomowanych instytucji, które na rynku polskim mają już wieloletnie doświadczenie i mogą cieszyć się dobrą opinią wśród zadowolonych klientów.