Porady

Jak samodzielnie nauczyć się angielskiego?

Nauka języka obcego zawsze przysparza nam sporo trudności. Nasz ojczysty język bardzo różni się w konstrukcji, gramatyce i pisowni od chociażby angielskiego lub rosyjskiego. Z tego powodu ciężko nam szybko przestawić się na obcą mowę i w krótkim czasie poznać jej zasady. Są one dla nas niezrozumiałe. W tym tekście dowiesz się, jak przełamać te bariery i samodzielnie nauczyć się angielskiego.

Od czego zacząć naukę?

Na samym początku warto poznać najważniejsze różnice między polskim a angielskim. Dzięki temu, szybciej zrozumiesz, jak wyglądają konstrukcje zdań, odmiana czasowników nieregularnych i tworzenie zwrotów w zależności od czasu gramatycznego. Kiedy opanujesz te podstawy, dalsza nauka upłynie Ci szybciej i nie będzie sprawiać większych trudności. Pamiętaj również o tym, by każdą okazję wykorzystywać do nauki, np. słówek. Stwórz fiszki lub naklejaj na przedmiotach i angielskie nazwy. W ten sposób błyskawicznie przyswoisz nowe słownictwo. Dobrym pomysłem jest też zmiana języka a telefonie i laptopie na angielski. To sprawi, że regularnie będziesz obcować z językiem obcym.

Powtarzanie i utrwalanie wiedzy

Kolejny etap nauki to powtarzanie i utrwalanie wiedzy. Ważne, by robić to regularnie po każdej partii nowego materiału. Sprawdzian pisemny łatwo zrobisz samodzielnie. Gorzej z wymową i zapamiętaniem prawidłowego wymawiania poszczególnych słów. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem okaże się kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Nauka angielskiego na kursie językowym

Kiedy trudno nam się zmotywować do nauki, pomyślmy nad zapisaniem się do szkoły. To także dobre wyjście, gdy chcemy podszkolić się z prawidłowego wymawiania słówek i pokonania oporu przed konwersacjami w języku angielskim. Na kursie uczysz się za pomocą niezawodnej metody Callana. Polega ona na tym, że poznajemy nowy język za pomocą konwersacji. Taki sposób szybka utrwala w pamięci prawidłową wymowę i przełamuje opór przed mówieniem po angielsku. W szkole językowej nie ma kartkówek ani sprawdzianów, więc nie przypomina ona w niczym normalnej uczelni. Dlatego kursy angielskiego tak zyskują na popularności.