DomPolecanePorady

Wymiana pokrycia dachowego – szybko, tanio i bezpiecznie

Wymiana dachu to skomplikowane przedsięwzięcie, które można sobie ułatwić dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań dekarskich. Jednym z nich jest wybranie innowacyjnego i lekkiego pokrycia dachowego oraz zachowanie ostrożności podczas montażu nowego zadaszenia. W tym artykule podpowiemy, na co wymienić stary dach i jak przygotować się na remont poszycia.

Nowa blacha, gont czy dachówka?

Zakup materiału, który zastąpi stare zadaszenie, zawsze sprawia problemy. Każde pokrycie dachowe wydaje się być idealne, więc trudno zdecydować się na coś konkretnego. Z tego powodu dobrze jest postawić na popularne i wypróbowane blachy dachowe, takie jak, np. blachodachówka modułowa ocynkowana. To numer jeden, jeśli chodzi o trwałość, cenę, lekkość, niezawodność i odporność na wszelkie negatywne czynniki zewnętrzne.

Blachodachówka wyprodukowana jest z najwyższej jakości stali, która przechodzi skomplikowane kontrole jakości. Do projektu modułów wykorzystuje się innowacyjne maszyny. Na każdym etapie przygotowywania tego materiału do roli zadaszenia, dba się o to, by spełniano ono wszystkie wymogi bezpieczeństwa i trwałości. Kupując blachodachówkę od sprawdzonego producenta, np. Glinmet, mamy pewność, że wybieramy produkt z patentem i gwarancją jakości.

Blachodachówka – dlaczego jest najlepsza?

Dachówki ceramiczne to eleganckie, ale kosztowne i wymagające zadaszenie. Jeśli zależy nam na szybkim remoncie dachu i jednocześnie bezpiecznym poszyciu – które przetrwa lata i nie będzie wymagało skomplikowanej konserwacji – blachodachówka jest najlepszym wyborem. Powłoki blachy są zabezpieczone specjalnymi warstwami ochronnymi, które sprawiają, że dach jest odporny na kwaśny deszcz, uszkodzenia mechaniczne i inne usterki. Nie trzeba go konserwować ani dodatkowo malować farbami zabezpieczającymi. Innym materiałem na zadaszenie w korzystnej cenie i dobrej jakości może być też blacha trapezowa.

Podsumowując. Wszystkie pokrycia dachowe wykonane z wysokiej jakości blachy, to najlepsze rozwiązanie, jeśli dom ma być oazą bezpieczeństwa i przy okazji nie narażać nas na dodatkowe koszty z tytułu konserwacji, renowacji lub naprawy dachu.