Polecane

Wszystko dobre, ale kawa… najlepsza!

coffee-mugs-1727056_960_720Jak rozpocząć idealny poranek? Co zrobić, by wstać z łóżka i mieć ochotę na robienie czegokolwiek? Czasem, po obudzeniu, czujemy, że najchętniej poszlibyśmy z powrotem spać. Z pewnością też znasz to uczucie. Niewyspanie, zmęczenie i brak chęci do życia… Na szczęście jest jedna rzecz, która może całkowicie odmienić nasz poranek. Oczywiście mowa o kawie!

Idealny poranek

Otwierasz oczy, przeciągasz się, wstajesz z łóżka. To chyba nie będzie dobry dzień, nie sądzisz? A może jednak… Może jest coś, co mogłoby zmienić bieg wydarzeń. Sprawić, że ten dzień będzie udany? Okazuje się, że jest jeden sposób. Jaki? Oczywiście kawa! Tylko jeden łyk potrafi zmienić wszystko. A my, z zombie od razu zamieniamy się w pełnych energii i wesołych ludzi, którzy zarażają optymizmem innych. Nie wierzysz? Spróbuj!

Ale kawa działa nie tylko pobudzająco. Ba! Ma wiele innych właściwości, o których rzadko się wspomina. Pomaga uporać się z migreną, zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 czy na chorobę Parkinsona. Kawa w odpowiednich ilościach stymuluje nasz mózg i poprawia koncentrację. Zresztą, chyba przekonał się o tym każdy, kto musiał spędzić kolejny dzień w pracy na nudnych wyliczeniach, przy których powoli zasypiał. Kawa potrafi od razu postawić nas na nogi, niezależnie od tego, czy pijemy czarną, białą, espresso czy latte.

Zawsze ten sam smak

Jak wiadomo, często budzimy się kompletnie niewyspani, a kawę robimy jeszcze na śpiąco. Istnieje więc duże ryzyko, że nie zawsze uda nam się zrobić idealną kawę. Czasem będzie za słaba, a czasem za mocna. Na szczęście jest i na to sposób. Jeśli chcemy, by nasz magiczny napój zawsze smakował wyśmienicie, najlepszym wyborem będzie kawa w saszetkach. 7 g najlepszej kawy zamkniętej w saszetce zagwarantuje nam taki sam smak kawy każdego poranka. Kawa pads to także świetny wybór dla tych, którzy często się śpieszą i nie mają czasu na zrobienie kawy. Tymczasem taką kawę możemy przygotować szybciutko, wsadzamy saszetkę do kubka lub ekspresu i zalewamy. Ot, cała filozofia. Jeśli często budzicie się niewyspani i bez chęci do życia, kawa postawi Was na nogi i pobudzi do życia!

Dodaj komentarz