Dom

Relaks w wannie dobry na wszystko

Relaks i pielęgnacja ciała

Jeśli nie mamy czasu i środków na skorzystanie z profesjonalnych ośrodków spa, niewielkim nakładem możemy zorganizować własne, domowe spa, którego podstawą będzie długa, przyjemna kąpiel. Punktem pierwszym może być nasmarowanie ciała olejkiem kosmetycznym – taki masaż zmiękczy i rozgrzeje skórę oraz przygotuje do przyjęcia odżywczych substancji. Dynamiczny masaż spowoduje rozszerzenie porów skóry i dotarcie substancjom do głębszych warstw naskórka. Następnie warto wykonać peeling twarzy i całego ciała. Podczas kąpieli możemy nałożyć na twarz maseczkę, na co nie ma czasu podczas standardowej, codziennej pielęgnacji. Kwadrans spędzony w ciepłej, aromatycznej kąpieli z maseczką na twarzy pozwoli odpocząć, a jednocześnie skutecznie zadbać o urodę. NA koniec warto nasmarować ciało ulubionym balsamem lub kremem.

Zapach i nastrój

Oprócz pielęgnacji, ważne jest żeby kąpiel była przede wszystkim przyjemna. Mogą w tym pomóc ulubione zapachy, zawarte zarówno w olejkach i kosmetykach użytych do kąpieli, jak i zapachowych świecach, które dodatkowo stworzą relaksującą atmosferę. Na taką dłuższą kąpiel możemy zabrać ze sobą do łazienki ulubioną muzykę lub książkę, aby dodatkowo wykorzystać ten przyjemny czas dla siebie.

Odpowiednia wanna

Aby dłuższa kąpiel mogła być przyjemna i relaksująca, wanna powinna być po prostu wygodna. Aquaform oferuje wanny w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu nasi klienci mogą wybrać model odpowiedni do swoich łazienek – mówi Anna Kaczmarek, brand manager Aquaform. W niewielkich pomieszczeniach wbrew pozorom często najlepszym rozwiązaniem jest wanna asymetryczna, pozwalająca w maksymalny sposób wykorzystać przestrzeń. Takie wanny mają często dodatkowe półki oraz siedziska, które bywają przydatne w szybkim prysznicu, także dla dzieci i osób mających problemy ze sprawnym poruszaniem się. Mogą one być także miejscem do przechowywania kosmetyków.

Jeśli chodzi o długość wanny, niekoniecznie jest tak, że te najdłuższe są najwygodniejsze. Rzeczywiście istotne jest to, by nie była ona zbyt krótka, ale należy pamiętać, że im wanna dłuższa, tym więcej wody potrzeba do jej wypełnienia – wyjaśnia Anna Kaczmarek. Ważna jest także szerokość i kąt nachylenia ścianki wanny, o którą się opieramy podczas kąpieli, ale nasze odczucie komfortu z tym związane jest indywidualne. Dlatego przed zakupem wanny warto się zastanowić, w jakiej wannie będzie nam najwygodniej i dostosować do tego swój wybór – dodaje.

Wanny Aquaform są wykonane z wysokiej jakości akrylu, który ma właściwości antypoślizgowe i termoizolacyjne. Dodatkowo producent daje 7 lat gwarancji na niezmienność barwy akrylu. Wszystkie modele wanien Aquaform zostały zaprojektowane również z myślą o łatwości w utrzymaniu ich w czystości.

Dodaj komentarz