Posadzka z żywicy – co warto wiedzieć?

Posadzka z żywicy nie każdemu kojarzy się z pomieszczaniami mieszkalnymi. Dawniej były one stosowane głównie w halach produkcyjnych. Posadzki wykonane z żywicy są estetyczne i świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Charakteryzuje je wysoki połysk, brak widocznych łączeń i fug oraz duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Na rynku dostępne są w różnych wariantach, a bogata paleta kolorystyczna pozwala dostosować posadzkę do indywidualnych potrzeb.

Posadzka żywiczna – co warto wiedzieć?

Takie posadzki żywiczne to niezwykle trwałe nawierzchnie, które mogą być bardzo intensywnie wykorzystywane. Najczęściej tego typu posadzki znajdują swoje zastosowanie w magazynach, halach przemysłowych, zakładach przemysłowych lub hipermarketach. Oprócz tego typu budynków posadzki żywiczne stosuje się również w domach jednorodzinnych, np. w garażach, piwnicach i coraz śmielej w pomieszczeniach mieszkalnych. Nie posiadają one widocznych łączeń, co gwarantuje wysokie walory wizualne. 

Posiadają one cenne właściwości chemoodporne – nie tracą swojej specyfikacji w wyniku działania na nie szkodliwych środków chemicznych, tłuszczy i innych detergentów. Posadzki z żywicy uznaje się za najtrwalsze i solidne nawierzchnie.

Wady posadzki żywicznej

Mimo, że posadzka żywiczna posiada liczne zalety to jednak nie możemy zapomnieć o jej mankamentach. Kluczem do jej trwałości jest profesjonalne przygotowanie podłoża, zachowanie odpowiednich warunków atmosferycznych i temperatury. Nieprawidłowe przygotowanie powierzchni, niedokładne oczyszczenie czy błędy podczas realizacji sprawiają, że posadzka, zamiast zachwycać, po pewnym czasie zacznie pękać. 

Należy wybierać tylko sprawdzonych wykonawców i specjalistów, by być pewnym, że materiał jest odpowiedni. Dużym ograniczeniem może być cena posadzki żywicznej. Jej ułożenie wiąże się ze sporymi kosztami. Ułożenie takiej posadzki w niewielkim mieszkaniu jest o wiele bardziej skomplikowane, niż w dużej przestrzeni, stąd wyższe koszty.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.