EdukacjaPorady

Naucz się języka angielskiego w każdym wieku

łowo „ nauka” zazwyczaj kojarzy nam się z czasem spędzonym w szkolnej ławce lub studenckimi latami. Obecnie bez problemów da się zauważyć, że coraz większa liczba osób, które szkolne lata mają dawno za sobą, postanawia rozpocząć naukę języka angielskiego. Sprawdź, co warto wiedzieć o nauce angielskiego dla dorosłych. 

Czy senior może nauczyć się angielskiego?

Olbrzymi postęp technologiczny, a także niezwykła łatwość w podróżowaniu za granicę sprawiają, że coraz więcej osób odczuwa potrzebę nauki języka angielskiego. Panuje przekonanie, że po osiągnięciu określonego wieku nasz mózg nie jest wystarczająco „chłonny”, przez co nauka języka obcego jest o wiele trudniejsza niż w przypadku dziecka rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej.

Nic bardziej mylnego. Każdy, niezależnie od wieku, może nauczyć się płynnie wypowiadać w języku angielskim. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że proces ten będzie przebiegał inaczej w przypadku dziecka, a inaczej u osoby dorosłej.

Dorosły, w przeciwieństwie do dziecka, które do pewnego momentu przyswaja język nieświadomie, stara się dokładnie zapamiętać słownictwo czy poznawane konstrukcje gramatyczne. Niestety zdarza się, że dana osoba przerywa kurs. Dlaczego? Powodów może być wiele. Często to brak motywacji, jednak o wiele częściej kluczowe znaczenie ma sposób prowadzenia kursu. Jeśli zajęcia odbywają się w sposób monotonny, a prowadzący w żaden sposób nie stara się zachęcić uczestników do dalszej nauki, szanse na ukończenie takiego kursu przez dorosłego są o wiele mniejsze.

Metoda bezpośrednia ‒ Direct Method for English

Jeśli jesteś osobą dorosłą, która chce skutecznie nauczyć się mówić po angielsku, Direct Method for English to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli szukasz kursu językowego i w wyszukiwarkę internetową wpiszesz hasło „angielski dla dorosłych Częstochowahttp://tarkowski.edu.pl/, możesz mieć pewność, że znalazłeś kurs, który przyniesie Ci zauważalne korzyści i praktyczne umiejętności.

Metoda bezpośrednia pozwala na zdobycie faktycznych zdolności konwersacyjnych podczas nauki języka.  Sprawdza się do nauki języka od podstaw, jak i dowolnego poziomu. To także idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują języka angielskiego do rozwoju zawodowego.