DomPolecanePorady

Najlepsze warunki kredytu gotówkowego – to Ty możesz dyktować warunki / kredyt gotówkowy

euro-427530_960_720Kredyt gotówkowy posiada dzisiaj nawet co drugi Polak. Jest to najczęściej nabywany produkt bank ze wszystkich, jakie oferują tego rodzaju instytucje. Dzisiaj to jednak sami kredytobiorcy mogą dyktować warunki zaciąganych zobowiązań. Na rynku jest tak duża konkurencja, że banki muszą walczyć o każdego klienta. Sprawdź, jakimi cechami musi charakteryzować się kredyt gotówkowy, by spotkał się z zainteresowaniem potencjalnych kredytobiorców.

Dogodny czas obowiązywania umowy kredytowej

Kredyt gotówkowy może charakteryzować się różnym okresem trwania umowy. Oznacza to, że to kredytobiorca ma możliwość wybrania czasu, w którym będzie zobowiązany do spłacenia takiego zobowiązania. Im dłuższy będzie czas trwania kredytu, tym więcej miesięcznych rat będzie musiał spłacić kredytobiorca. Jednocześnie wysokość każdej z nich będzie niższa. Kredyt gotówkowy w krótkim terminie daje zaś szansę szybkiego pozbycia się długu, ale za to miesięczne raty będą wyższe.

Wiele zależy od możliwości finansowych kredytobiorcy. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na wyższe raty, powinni wybierać krótkie kredyty, by jak najszybciej uwolnić się od zadłużenia. Daje to również szansę spłacenia mniejszej ilości naniesionych przez bank odsetek, dzięki czemu kredyt gotówkowy będzie finalnie tańszy.

 

Raty na miarę możliwości

Przed podjęciem decyzji o zaciągniętym kredycie gotówkowym, warto poznać rankingi tych najlepszych. Okazuje się, że zobowiązanie brane na dokładnie taką samą kwotę może różnić się pod względem wysokości kosztów, jakie musi ponieść kredytobiorca. I wcale nie chodzi tu tylko o regulowany czas trwania umowy kredytowej.

Banki oferują różne warunki. Niektóre pobierają prowizję za uruchomienie kredytu gotówkowego. Inne będą proponować kredyt gotówkowy, ale kredytobiorca zobowiązany będzie do nabycia dodatkowego ubezpieczenia. Co ważne, oferty kredytowe różnią się także wysokością oprocentowania i marżą. Wszystkie te czynniki będą wpływać na wysokość miesięcznej raty. Każdemu kredytobiorcy zależy, by ta była jak najniższa.

Wakacje kredytowe

Weźmy pod uwagę, że kredyt gotówkowy zaciągany jest najczęściej na długi czas, minimum kilka lat. Kredytobiorca nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaka będzie jego sytuacja finansowa. To, że w chwili obecnej posiada konieczną zdolność kredytową i stać go na regularną spłatę rat, nie oznacza, że z takim samym powodzeniem będzie to robić później.

Właśnie dlatego coraz częściej kredytobiorcy biorą pod uwagę inne czynniki, które wpływają na atrakcyjność kredytowej oferty. Standardem są już tzw. wakacje kredytowe. Banki oferują usługę, zgodnie z która kredytobiorca nie musi przez pewien czas spłacać miesięcznych rat, zostają one odroczone w czasie. Dzięki temu udaje się przeczekać trudną sytuację finansową bez generowania zbędnych kosztów około kredytowych.

Inne bonusy

Kredytobiorcy wybierają też kredyt gotówkowy, dzięki któremu mogą zyskać dodatkowe korzyści. Bardzo często banki zachęcają produktami, które mogą generować zysk. Do takich zalicza się możliwość otwarcia konta oszczędnościowego z wysokim oprocentowaniem albo wydanie karty kredytowej z wysokim limitem.

Dodaj komentarz