Zdrowie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

connor-irwin-699367-unsplashZ analiz wynika, że… prawie połowa Polaków się nie wysypia! Eksperci twierdzą, że z powodu niewyspania nie odnosimy sukcesów. A okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest bardzo łatwe – wystarczy jedynie zapewnić sobie komfort spania, który może zrekompensować nawet krótki sen. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać odpowiedni materac.

Śpimy zbyt krótko?

Ze statystyk wynika, że śpimy zdecydowanie za mało – wiele z nas w łóżku spędza zaledwie pięć, sześć godzin, podczas gdy powinniśmy około ośmiu. A gdy jesteśmy niewyspani to wszystko nam działa na nerwy – z każdą godziną rozdrażnienie i frustracja rosną. Na dodatek mamy problemy z koncentracją, a w niektórych sytuacjach nie jesteśmy w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków. Okazuje się jednak, że kłopoty na sens mamy najczęściej na własne życzenie. Jak to możliwe? Otóż na jakość snu ma wpływ wiele czynników – zaczynając od codziennego stresu, przez duszną sypialnie, a na niewygodnym i źle dobranym materacu kończąc. To właśnie on odgrywa niebagatelną rolę w kwestii wysypiania się.

Wybór materaca

Jaki materac więc jest najlepszy? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Podczas snu ciało każdego z nas układa się inaczej – jedni spędzając całą noc na plecach, inni na boku lub brzuchu – dlatego też musimy poszukać takiego, który będzie pasował akurat do nas. Pod uwagę należy też wziąć posturę, styl życia, a także problemy zdrowotne. Ogromne znaczenie ma tu kręgosłup. Materac musi się bowiem idealnie dostosowywać do jego naturalnych krzywizn. W przeciwnym wypadku można doprowadzić do ucisku, długotrwałego bólu, a nawet zaburzeń krążenia krwi. Na szczęście, oferta, jeśli chodzi o materace do łóżek (https://alvare.pl/) jest ogromna. Zaczynając od materiałów, z których zostały wykonane, przez twardość, a na rozmiarze kończąc. Do najmniejszych pojedynczych łóżek najlepsze będą materace 80×200. Do wyboru mamy zarówno sprężynowe kieszeniowe, jak i piankowe. Osobną grupę stanowią materace określane jako ortopedyczne. To właśnie w nie powinny zainwestować osoby, które mają problemy z kręgosłupem. Tego rodzaju materace są przetestowane i mają odpowiednie atesty.

Dodaj komentarz