Dom

Metalowe lampy wiszące w kolorze złota – do jakich aranżacji pasują?

Metalowe lampy wiszące w złotym kolorze mogą dodać każdej przestrzeni elegancji, ciepła i luksusu. Oto kilka stylów wnętrz, do których świetnie pasują lampy wiszące w kolorze złota!

Klasyczny i tradycyjny styl

Złote akcenty często uzupełniają klasyczne i tradycyjne wnętrza. Połącz metalową lampę wiszącą w złotym kolorze z bogatymi, głębokimi kolorami, ozdobnymi meblami i misternymi wzorami. Taka aranżacja stwarza wrażenie ponadczasowej elegancji. Znakomitym wyborem będą wtedy lampy o tradycyjnym stylu, które wyróżniają się bogatym wzornictwem, na przykład mają kute detale oraz mlecznobiałe klosze.

Aranżacje w stylu glamour

Złoto kojarzy się z luksusem i przepychem. W bogatych wnętrzach w stylu glamour możesz połączyć złotą lampę wiszącą z pluszowymi tkaninami, lustrzanymi powierzchniami i kryształowymi lub szklanymi akcentami. Taka aranżacja tworzy wystawną i ekstrawagancką atmosferę. Przykładowo znakomitym wyborem będzie niebanalna lampa Bolia Leaves DESIGN | D10 – https://designd10.pl/pl/p/Leaves-Bolia-lampa-wiszaca-czarny-mat/2139 w złotym kolorze, która natychmiast przyciąga uwagę swoim oryginalnym wyglądem.

Wnętrz w stylu boho

Złoto świetnie sprawdzi się w przestrzeniach w stylu boho. Połącz złotą lampę wiszącą z kolorowymi tkaninami, rustykalnymi wzorami i wystrojem inspirowanym etno. Świetnie nadają się do takich wnętrz zarówno lampy o klasycznym, jak i nowocześniejszym wyglądzie. Taka aranżacja dodaje eklektycznym przestrzeniom elegancji i wyrafinowania.

Aranżacje w stylu mid-century

Złote akcenty można włączyć do nowoczesnych wnętrz w stylu mid-century, które obecnie są również bardzo popularne. Połącz złotą lampę wiszącą z meblami nawiązującymi do stylu z połowy XX wieku, które cechują się czystymi liniami i organicznymi kształtami.

Współczesny i minimalistyczny design

We współczesnych i minimalistycznych przestrzeniach centralnym punktem może być złota lampa wisząca, na przykład o unikatowym wyglądzie, taka jak wspomniana wcześniej lamp Bolia Leaves. W takich aranżacjach najlepiej wykorzystać neutralne odcienie i proste meble. Złota lampa staje się wówczas przyciągającym uwagę, wyrazistym elementem.

Naturalny wystrój w neutralnych kolorach ziemi

Zastosuj prostą złotą lampę wiszącą w przestrzeni z elementami naturalnymi, aby nadać jej bardziej artystyczny i elegancki wymiar. Możesz połączyć ją z drewnianymi meblami i organicznymi teksturami. Najlepiej wybrać lampę w nowoczesnym stylu, na przykład typu pająk albo też lampę uzupełnioną o szklane klosze, które doskonale wpisują się w takie przestrzenie. Złote akcenty prezentują się bardzo szykownie na tle naturalnego tła.

Dodaj komentarz