Zdrowie

Medycyna niekonwencjonalna pomoże, gdy inne metody zawiodą

leech-1055446_1280Współczesna medycyna konwencjonalna radzi sobie z większością istniejących chorób, a jednak nie jest w stanie pomóc w każdym przypadku. Wiele osób skłania się wówczas ku metodom alternatywnym, jak ziołolecznictwo i stawianie baniek. Coraz większą popularność zdobywa ostatnio leczenie pijawkami. Pijawki pobierając krew, uwalniają do organizmu człowieka wiele cennych substancji leczniczych, z przeciwzakrzepową hirudyną na czele.

Konwencjonalnie czy naturalnie – jak się leczyć? Współcześnie medycyna jest w stanie poradzić sobie z większością istniejących chorób. Za wiodącą uważa się medycynę konwencjonalną, opartą na badaniach naukowych i metodach uznanych przez środowiska lekarskie. Idąc do lekarza, najczęściej spotkamy się ze standardowym trybem leczenia; otrzymamy receptę na dostępne w aptece leki lub zostaniemy skierowani na dalsze specjalistyczne badania. W razie konieczności czeka nas zabieg operacyjny. To może i powinno pomóc, ale jak się okazuje, nie rozwiązuje wielu problemów, z rakiem na czele. Pacjenci, których bolączkom medycyna konwencjonalna nie jest w stanie zaradzić, decydują się na poszukiwanie alternatywnych sposobów leczenia, jak picie ziół, nakłuwanie i pijawki http://pijawki.abros.pl/.

Korzystanie wyłącznie z usług specjalistów od medycyny naturalnej i ziołoleczników bywa niebezpieczne, zwłaszcza, jeśli trudno zweryfikować wiedzę i doświadczenie eksperta, do którego się udajemy. A jednak, w wielu przypadkach, to właśnie medycyna niekonwencjonalna okazuje się skuteczniejsza. Środki, które zaleca, są naturalne i często nie wywołują skutków ubocznych. W medycynie niekonwencjonalnej zwraca się też uwagę na to, że organizm jest całością i przyczyna naszych dolegliwości może tkwić tam, gdzie się jej nie spodziewaliśmy. Metody znane naszym przodkom wracają do łask. Medycyna niekonwencjonalna sięga po metody dostępne od wieków, wraca do ziołolecznictwa i stawiania baniek. Ostatnio popularność zdobywa leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Spośród 24 żyjących w Polsce gatunków pijawek, zastosowanie medyczne ma tylko jeden: pijawka lecznicza Hirudo medicinalis. Przystawianie pijawek jest praktycznie bezbolesne, bo pijawka wytwarza substancje przeciwbólowe. Pijawka pobiera krew równą jej dziesięciokrotnej masie, przy okazji uwalniając z gruczołów ślinowych cenne związki. Najwcześniej wykrytym jest hirudyna, białko o działaniu przeciwzakrzepowym. Inne zawarte w ślinie pijawek związki wykazują działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, regulujące ciśnienie krwi, a nawet antynowotworowe.

Dodaj komentarz