Polecane

Koszule męskie i damskie – najnowsze trendy na lato 2022

Jeśli chodzi o koszule męskie i koszule damskie, to może się wydawać, że na ich temat zostało powiedziane niemal wszystko. Jednakże to stwierdzenie raczej mija się z prawdą – koszule nie wychodzą z mody i stanowią świetny element naszych codziennych stylizacji, które z powodzeniem założymy zarówno na bardziej formalne, jak i na zupełnie casualowe okazje. Poznajmy więc najnowsze trendy i zastanówmy się, jakie koszule męskie i koszule damskie będą królowały w nadchodzącym letnim sezonie.

Koszule męskie i koszule damskie na lato – przede wszystkim materiał!

Zarówno koszule męskie jak i koszule damskie to świetny wybór na każdy ciepły dzień, pod warunkiem, że zastosujemy się do kilku zasad. Nie chodzi tutaj tylko o te zasady, które są związane typowo z modą i krojem oraz kolorem koszul, ale także o materiał, z jakiego zostały wykonane. Wynika to z bardzo prostej przyczyny – nie każdy materiał cechuje się dobrymi właściwościami w kwestii oddychania, natomiast założenie mało przewiewnej koszuli podczas upałów zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

Co więcej, większość przewiewnych materiałów cechuje się dosyć luźnym i casualowym sznytem, który jak zaraz sobie udowodnimy, będzie bardzo dobrym wyborem na nadchodzące lato. Na jakie materiały warto więc postawić, jeśli chodzi o modne w tym sezonie koszule męskie i koszule damskie?

Len – król przewiewności

Len to zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o letnie koszule męskie i koszule damskie. Ten niepozorny materiał cechuje się nie tylko wysokim stopniem oddychania, dzięki któremu nasz komfort termiczny będzie stał na odpowiednim poziomie podczas upałów, ale także właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. Jeśli dodamy do tego świetną odporność lnu na powstawanie przetarć, mamy już idealny materiał na ciepłe miesiące.

Wiskoza – ponadprzeciętna wygoda

Wiskoza to kolejny świetny wybór, jeśli chodzi o materiał odpowiedni na czas letnich upałów. Wiskoza jest włóknem syntetycznym, jednak pozyskiwanym z naturalnych składników – konkretnie z celulozy. Cechują ją podobne właściwości co bawełnę, ale wiskoza na jej tle wyróżnia się właśnie wysokim stopniem oddychania materiału, co sprawia, że jest jednym z najlepszych wyborów na czas upałów.

Koszule męskie i koszule damskie na lato 2022 – najnowsze trendy

Podczas lata 2022 musimy się nastawić na to, że na ulicach będzie panował luz. Wygodne i oversizowe stylizacje będą w trakcie nadchodzących miesięcy na porządku dziennym i nie ominie to także koszul. Takie podejście stwarza okazję do eksperymentów dla wszystkich miłośników mody. Jakie koszule męskie i koszule damskie będą królowały w nadchodzącym sezonie?

Koszule z krótkim rękawem

Chociaż koszule z krótkim rękawem nie kojarzą się dobrze większości z nas, to w nadchodzącym sezonie zdecydowanie warto dać im szansę. Kiedy wyobrażamy sobie koszule z krótkim rękawem, zapewne mamy na myśli charakterystyczny klimat polskich wesel – to spory błąd!

Koszule z krótkim rękawem absolutnie nie nadają się na bardziej odświętne okazje i zdecydowanie nie warto próbować ich włączać do jakichś bardziej eleganckich stylizacji. Nie oznacza to jednak, że będą kiepskim wyborem na lato – wręcz przeciwnie. Ich niski poziom elegancji, casualowy sznyt i komfortowe krótkie rękawy sprawią, że te koszule będą prawdziwym hitem latem 2022.

Koszule sportowe

Koszule męskie i koszule damskie w stylu sportowym to coś, co będzie chciał mieć każdy amator mody w nadchodzących miesiącach. Co kryje się za sformułowaniem koszula sportowa? To taki rodzaj koszul, które umiejętnie łączą w sobie klasyczne i bardziej codzienne elementy. Przykładem koszuli sportowej może być koszula męska w oliwkowym kolorze, wzbogacona pagonami w militarnym stylu.

Mówiąc ogólnie – im mniej dodatków mają nasze koszule, tym wędrują wyżej po szczeblach elegancji. Koszule sportowe są tutaj mniej więcej pośrodku – mają co prawda elegancki krój, jednak spora ilość przeszyć, kieszeni czy właśnie pagony, doda im nieco więcej casualowego luzu. Koszule sportowe latem możemy nosić z podwiniętymi rękawami – da nam to troszkę więcej komfortu termicznego.