Henna na brwi – domowe sposoby

henna-brwi-i-rzesWiele osób zastanawia się nad henną do brwi. Taki sposób z pewnością wyeksponuje nasze brwi i sprawi, że nie będziemy musiały ich podkreślać podczas codziennego makijażu. Pomyślcie, ile czasu zaoszczędzicie! Jest tylko jeden mały problem. Nie każdy potrafi nałożyć hennę, a dobrze wiemy, jak kończy się nakładanie, kiedy co nieco przedobrzymy – „take my brew away”.

Jakie produkty do farbowania możemy kupić?

Na rynku dostępne są różne produkty, zarówno syntetyczne, jak i roślinne. Wśród roślinnych znajdziemy m. in. hennę, która barwi włosy na rudo albo taką, która nadaje włoskom kolor czarny. Farby syntetyczne występują zwykle w postaci kremów lub proszków. Coraz częściej także spotkamy henny żelowe, które zyskują ostatnio dużą popularność. Są przede wszystkim delikatniejsze i lepiej sprawdzają się w stylizacji, a poza tym są idealne dla początkujących. Kolor nie chwyta tak mocno i możemy łatwo go zmyć, jeśli wyjedziemy poza łuk brwiowy. Henny dostępne są w różnych kolorach – czarnych, brązowych, szarobrązowych itp.

Nakładanie henny krok po kroku

Jeśli nigdy nie maiłyśmy do czynienia z henną, warto zrobić najpierw próbę na skórze, by dowiedzieć się, czy nie mamy ewentualnej alergii na poszczególne składniki. Możemy to zrobić np. na płatku ucha. Gdy nic nas nie swędzi ani miejsce nie jest zaczerwienione, możemy spokojnie nakładać hennę na brwi. Na początek przemywamy je tonikiem lub płynem micelarnym, by je odtłuścić. Mieszamy hennę z wodą utlenioną, by uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Bierzemy pędzelek i nakładamy preparat na brew. Pamiętajmy by ominąć włoski, które chcemy usunąć. Nadajemy brwiom ładny kształt. Preparat, który wyjedzie nam poza brew, usuwamy za pomocą patyczka kosmetycznego. Produkt trzymamy na brwiach kilka minut i zmywamy. Zabieg możemy powtarzać co 2,3 tygodnie.

Jeśli jednak wciąż obawiamy się, że henna w domu nam nie wyjdzie i będziemy wyglądać jak wiecznie wkurzona albo smutna baba, lepiej wybrać się do salonu kosmetycznego na profesjonalny zabieg. Więcej informacji o robieniu henny w salonie, znajdziecie na stronie: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/henna-i-regulacja-brwi.