GadżetyLifestyle

Damski zegarek z dużą tarczą – strzał w dziesiątkę!

„Zegarek z dużą tarczą” jest pojęciem względnym. Nie ma jednoznacznej kategoryzacji, która wskazywałaby, które produkty mają już dużą tarcze, a które wpasowują się w pojęcie „zegarka z małą tarczą”. Każdy użytkownik sam definiuje wielkość czasomierza i dobiera go do własnych upodobań. Nie da się jednak ukryć, że zegarki z okazałymi tarczami są hitem ostatnich lat. Kobiety bardzo często wybierają czasomierze pokaźnych rozmiarów, by dodać stylizacji szyku i elegancji.

Ile milimetrów mają duże tarcze zegarków?

Na stronach internetowych sklepów jubilerskich można znaleźć informację, że duże tarcze zegarków mają średnicę 36 mm, a małe – 32 – 28 mm. Nie zawsze jednak trzymano się takiego rozdziału. Lata 90 XX wieku były początkiem boomu na czasomierze z dużymi tarczami. Wówczas z chęcią noszono zegarki z tarczami o średnicach 37-39 mm, które były kilka milimetrów większe, niż te z lat sześćdziesiątych. Z biegiem czasu, producenci tworzyli jeszcze większe tarcze, których rozmiary sięgały nawet 45 mm. Zegarki z okazałymi kopertami są modne również teraz. Trend na widoczne czasomierze utrzymuje się od kilku lat, co współgra z obecnym w modzie nurtem oversize

Moda na zegarki nadal żywa

Mogłoby się wydawać, że zegarki naręczne stracą na znaczeniu, po upowszechnieniu się urządzeń mobilnych. Niemal każdy z nas posiada telefon komórkowy i nie rozstaje się z nim w ciągu dnia. Nowe technologie pozwalają sprawnie i szybko sprawdzić nie tylko godzinę, ale również datę i skrzynkę e-mail. Okazało się jednak, że zegarki naręczne wcale nie odeszły do lamusa, mimo, że ich pierwotne, praktyczne zastosowanie stanowi obecnie właściwość drugorzędną. Zegarek stał się symbolem prestiżu i statusu społecznego. Dzięki niewielkiemu gadżetowi można zamierzenie lub nie, przekazać innych wiele informacji o sobie. Wysokiej jakości zegarek ewidentnie podkreśla status materialny.

Zegarki to niezwykle estetyczny element biżuterii, wymarzony możesz znaleźć na https://www.czaszegarkow.pl/zegarki-damskie-c-5104.html. Nie ważne, czy koperta zegarka umieszczona jest na pasku czy bransolecie. Do wyboru jest mnóstwo modeli czasomierzy o oryginalnych zdobieniach, wysadzanych kamieniami, pozłacanych i błyszczących. Kobiety kochają błyskotki, uwielbiają dobrze wyglądać, dlatego z chęcią zakładają zegarki do różnego typu outfitów. Piękny czasomierz ożywia i dynamizuje stylizację, często dodaje szyku i sprawia, że nawet najbardziej klasyczny look staje się niebywale interesujący. Nic dziwnego, że kobiety chętnie wybierają zegarki z dużą tarczą. Takie czasomierze pozwalają jeszcze wyraźniej podkreślić outfit i dodać mu charakteru. Poza tym, od kilku lat modne są akcesoria znacznych rozmiarów: duże okulary przeciwsłoneczne, wiele naszyjników, kilka bransoletek czy pierścionków. Przepych w dodatkach modowych jest na czasie.

Czy zegarek z dużą tarczą jest dla każdego?

W wielu przypadkach, jeśli raz założymy czasomierz z większą tarczą, nie będziemy przekonani do zegarka z mniejszą kopertą. Warto jednak zachować umiar i umieć dobrać zegarek do okazji i stylizacji. Wybierając czasomierz należy sprawdzić jak prezentuje się na nadgarstku. Produkt musi być wygodny w noszeniu i nie zaczepiać się o ubranie. Poza tym, trzeba pamiętać, że nawet oversize nie nadaje się dla każdej sylwetki. Jeśli jesteś drobną kobietą, lepiej będzie powstrzymać się od kupna zegarka z największą tarczą. Oferta czasomierzy z okazałymi kopertami jest jednak tak szeroka, że z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie. Do czołowych producentów zegarków z dużą tarczą zalicza się m.in.: Casio, Tomiego Hilfigera, Hugo Bossa, Police, Diesel czy Michaela Korsa. Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie damskie zegarki zaczęły dorównywać gabarytami męskim odpowiednikom. Czasomierze dla mężczyzn są zazwyczaj masywniejsze i wyposażone w mnóstwo funkcji, a dla kobiet bogato zdobione.