EdukacjaPolecanePoradyZdrowie

Czy źle dobrana dieta może być przyczyną wypadania włosów? Oto najczęściej popełniane błędy w odżywianiu

girl-2032802_1280Odpowiedni sposób odżywiania wpływa nie tylko na zdrowie i lepsze samopoczucie, ale również na kondycję włosów. Źle dobrana dieta może więc stać się przyczyną wypadania włosów. Warto poznać najczęstsze błędy żywieniowe.

Przyczyny wypadania włosów są złożone, jednak nie zawsze stanowią one powód do niepokoju. Warto mieć świadomość, że każdego dnia tracimy ok. 100 kosmyków i jest to proces całkowicie naturalny. Jeżeli jednak dochodzi do wyraźnego przerzedzenia czupryny, przyczyny wypadania włosów mogą być związane z niedoborami witamin i minerałów.

Niedobory witamin i minerałów pogarszają kondycję włosów

Osoby, które stosują drastyczne diety odchudzające lub po prostu odżywiają się nieracjonalnie, szybko zauważają problemy z włosami. Na początku ich kosmyki tracą blask, stają się kruche i mają tendencję do łamliwości. Z czasem, w miarę osłabiania włosów, dochodzi do ich utraty. Wszystko dlatego, przyczyny wypadania włosów nieodłącznie związane są z ubytkami niektórych witamin i składników mineralnych.

Chcesz wyeliminować przyczyny wypadania włosów? Unikaj tych błędów

Istnieje wiele błędów żywieniowych, które, jeśli są powielane, uważane są za przyczyny wypadania włosów. Jeśli chcesz zapobiec temu problemowi lub go wyeliminować, sprawdź czego należy unikać.

  • Stosowanie diet monoskładnikowych

Diety monoskładnikowe to sposób odżywiania oparty wyłącznie na jednym produkcie spożywczym. I chociaż stosowane są przez krótki czas, wystarczy to do wystąpienia niedoborów witamin i minerałów. To z kolei przyczynia się do stopniowego osłabienia włosów i utraty kosmyków.

  • Spożywanie wysoko przetworzonych produktów

Szybkie tempo życia sprawia, że nie mamy czasu na gotowanie pełnowartościowych posiłków. Sięgamy więc po produkty wysoko przetworzone ubogie w cenne składniki odżywcze. Efekt? Wzmożone wypadanie włosów i przerzedzenie czupryny.

  • Stosowanie drastycznych diet odchudzających

Redukcja zbędnych kilogramów często oparta jest na stosowaniu drakońskich diet. Skutkiem  są znaczne niedobory witamin i minerałów. Ponadto ograniczenie dostępu do jedzenia jest dla organizmu silnym stresem, co również nasila utratę kosmyków.

Zmiana diety nie zawsze wystarczy

Chociaż wyeliminowanie przyczyny wypadania włosów jest koniecznością, nie zawsze zmiana sposobu odżywiania będzie wystarczająca. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dodatkowe wsparcie w postaci suplementów. Dobrym rozwiązaniem są preparaty witaminowo-mineralne, np. tabletki Vitapil. Zawierają one kompleksowy skład, który pozytywnie oddziałuje na włosy. Szczególne znaczenie ma połączenie właściwości krzemionki pochodzącej z młodych pędów bambusa oraz biotyny. Są to najważniejsze składniki, które przywracają włosom zdrowy wygląd i blask oraz zapobiegają ponownej utracie kosmyków.

Dodaj komentarz