Czy warto uczyć się angielskiego w szkole językowej?

school-73497_640Wiele osób nosi się z zamiarem rozpoczęcia nauki języka angielskiego w szkole językowej. Czy warto podjąć takie kroki? Jak wygląda nauka tego języka w takim miejscu?

Szkoła językowa to nie taka sama instytucja jak gimnazjum, liceum ogólnokształcące czy studia wyższe. W takiej szkole poznajemy język angielski w sposób praktyczny.

Zajęcia w szkole językowej

Lekcje w szkole językowej prowadzi osoba, która doskonale zna angielski i posiada odpowiednie wykształcenie w tym kierunku. Każde zajęcia są wzbogacone o praktyczne wykorzystanie języka angielskiego i umiejętności zdobytych dotychczas przez uczestników.

Ponadto lektorzy nie zadają żadnych prac, które będziesz musiał wykonać w domu ani również nie odpytują. Dzięki temu sam możesz decydować czy dany materiał powtórzysz we własnym zakresie, czy wystarczy Ci to, co zostało omówione na lekcji. A co ze sprawdzianami?

W szkole językowej nie ma żadnych sprawdzianów, klasówek, kartkówek ani testów, po których dostaniesz oceny. To duży plus i wielka zachęta do regularnego uczęszczania na zajęcia językowe. Dodatkowo, wszystkie niezbędne materiały do nauki, dostaniesz w szkole, więc nie musisz się martwić o podręczniki i repetytoria potrzebne do nauki.

Program nauczania w szkole językowej

Program nauczania, jaki stosuje się w takiej szkole językowej, to nauka za pomocą wydania Direct Metod for English oraz Callana. Ponadto, poziom na którym zaczniesz zdobywać umiejętności z języka, jest dobierany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Gdzie znaleźć idealną szkołę do nauki języka angielskiego?

Jeżeli nie wiesz, gdzie znaleźć idealną szkołę językową, w której podniesiesz swoje umiejętności w kwalifikacje to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie.

Metoda Callan Częstochowa, dzięki której błyskawicznie zdobędziesz pewne umiejętności z języka angielskiego, jest używana w tej szkole językowej: http://tarkowski.edu.pl/. Dlaczego warto wybrać szkołę, która naucza tą strategią? Po pierwsze, ta metoda obejmuje poznanie angielskiego, za pomocą konwersacji. Po drugie, takie przyswajanie języka sprawia, że błyskawicznie go poznasz. Po trzecie, metoda ta jest podzielona na kilka etapów – dzięki temu, na bieżąco utrwalasz zdobytą wiedzę i poznajesz nowe zagadnienia. Callan, to idealny sposób nauczania każdego języka. Musisz ją poznać!