EdukacjaPolecane

Czas na kostium!

girl-1154734_960_720Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi kompletowanie odzieży i dodatków, które będą niezbędne podczas wypoczynku. Dziś przyjrzymy się bliżej kostiumom kąpielowym i panującym trendom oraz podpowiemy, jaki strój wybrać do danego rodzaju sylwetki. Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej.

Eksponowanie ciała

Sezon letni to czas eksponowania ciała, gdy zakładamy również przewiewne sukienki na co dzień, które odkrywają więcej niż w innej porze roku. Głównym celem wakacyjnych podróży jest morze, więc bardzo ważne jest także odpowiednie dopasowanie stroju kąpielowego. Warto zatem wiedzieć, jaki mamy typ figury (wraz z wszelkimi niedoskonałościami oraz walorami), ponieważ  na wybór odpowiedniej plażowej stylizacji mają wpływ nie tylko kroje, ale także kolory, wzory oraz różnorakie zdobienia.

Typ sylwetki „klepsydra”

Jeśli ramiona i biodra mają taką samą szerokość, a talia jest szczupła i tworzy wyraźne wcięcie między górą a dołem, mówimy o sylwetce typu klepsydra. Kształty te są bardzo uniwersalne, ponieważ pasuje do nich większość modeli strojów kąpielowych, zwłaszcza bikini. W celu jeszcze mocniejszego zaakcentowania atrakcyjnych miejsc sylwetki, warto postawić na jednoczęściowe kostiumy kąpielowe, które mają wycięcia w talii lub na figi z podwyższonym stanem i górę z falbaną.

Sylwetka „gruszka”

Jest to typ sylwetki, wyróżniający się wąskimi ramionami, małym biustem, szerszą talią oraz najszerszymi biodrami i pośladkami. Do tego rodzaju figury będą pasować zestawy, które zminimalizują dysproporcje w sylwetce, tj. góra powinna zaznaczyć biust (top we wzory lub bandeau), a dół wyeksponować talię i wymodelować krągłe kształty (gładkie figi z wysokim stanem w jednolitym kolorze). Warto wybrać  górę w jaśniejszym, a dół w ciemniejszym kolorze.

Typ sylwetki „jabłko”

Cechą charakterystyczną tego rodzaju sylwetki jest pełna, kobieca figura, a wszelkie krągłości umiejscowione są w pobliżu brzucha. Aby nadać kształt centralnej części ciała, warto postawić na składający się z jednej części strój kąpielowy o jednolitej barwie, bez wzorów. Świetnie będzie pasowało także zestawienie długiego topu i majtek. Należy unikać biodrówek, zygzaków i kokard w okolicach brzucha, gdyż to optycznie poszerzy sylwetkę.

Dostępne na rynku różne rodzaje kostiumów kąpielowych sprawiają, że każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz