DomPolecane

Beton towarowy – miejsce jego przeznaczenia

Zamawiając beton towarowy, szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce jego przeznaczenia. Rozległa specyfikacja klas pozwala dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie zgodnie z zapotrzebowaniem.  Jako specjaliści w produkcji oraz dystrybucji betonu towarowego, przygotowaliśmy krótki artykuł, który objaśni pokrótce główne zastosowanie betonu wraz z jego oznaczeniem klasowym.

Gdzie wykorzystywane są niższe klasy betonu?

Zwany inaczej betonem posadzkowym lub szlichtą, jest mieszkanką betonu towarowego niższej klasy. Nadaje się ona tylko i wyłącznie na elementy przenoszące niewielkie obciążenia użytkowe. Beton klasy C8/10 lub według starego oznaczenia B7,5 i B10, nadaje się do podbudowy pod nawierzchnie, podłogi i posadzki, czyli do elementów, które nie przenoszą obciążeń konstrukcyjnych, a jedynie zmienne obciążenia użytkowe.

Najpopularniejszym betonem jest beton klasy C12/15 (kiedyś B15) oraz C16/20 (kiedyś B20). Jego klasy wykorzystywane są najczęściej przez projektantów domków jednorodzinnych. Najczęstsze zastosowanie spotkać można przy typowych elementach konstrukcyjnych domu, wliczając w to stropy, schody, fundamenty lub cokoły ogrodzeń. 

Zastosowanie wyższych klas betonu towarowego

Dla elementów o dużych rozpiętościach i narażonych na wyjątkowo duże obciążenia należy wykorzystać beton towarowy minimum klasy C20/25, dawniej zwanego B25.

Na ściany piwnic lub ściany fundamentowe na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych specjaliści polecają wykorzystanie betonu wodoodpornego W4, o klasie C15/20 lub C20/25. Ze względu na swoje właściwości, elementy wykonane z niego nie będą wymagały dodatkowej hydroizolacji. Zimą dobrze jest zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z betonu z domieszkami ułatwiającymi betonowanie w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza.

Gdzie kupić beton towarowy?

Włodar to firma z wieloletnim doświadczeniem, która od lat oferuje wysokiej jakości beton – Myszków, czyli miejsce, w którym znajduje się placówka firmy, ma bogatą ofertę, gdzie każdy znajdzie odpowiedni beton towarowy o różnych klasach.

Zapraszamy do szczegółów oferty na http://wlodar.com.pl/