Alternatywa dla leków – naturalna metoda leczenia

pills-2607338_960_720Już od wielu wieków znane jest ludziom dobroczynne działanie pijawek. Obecnie powracamy do naturalnych metod leczenia. Szczególnie, gdy wykorzystaliśmy wszelkie sposoby medycyny konwencjonalnej lub też cierpimy na choroby przewlekłe i nie jest wskazane długotrwałe przyjmowanie środków chemicznych. W związku z tym coraz częściej korzystamy z hirudoterapii, czyli kuracji pijawkami.

Leczone dolegliwości

Pijawki, dzięki środkom zawartym w ślinie, tzw. hirudozwiązkom, wspomagają leczenie wielu różnych chorób. W związku z tym, iż mają kontakt z krwią skutecznie działają na wszelkie problemy, związane z układem krążenia, np. żylaków, nadciśnienia. Leczą również dolegliwości związane z układem oddechowym, kostnym, np. bóle reumatyczne. Te małe organizmy mogą pomagać w terapii nerwicy i depresji, a nawet w przypadkach impotencji. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami sprawdza się także w przyspieszaniu zabliźniania się ran, dzięki czemu znajdują swoje zastosowanie w rekonwalescencji po zabiegach chirurgii plastycznej. Warto zaznaczyć, iż nie wszyscy mogą korzystać z tej metody leczenia. Hirudoterapia niewskazana jest dla osób o wrażliwych organizmach, czyli dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych, a także chorych na nowotwory.

Zabieg przystawiania pijawek

Gdy już zdecydujemy się na skorzystanie z hirudoterapii to powinniśmy wybrać sprawdzony i profesjonalny gabinet http://pijawki.abros.pl/. Należy zwrócić uwagę, czy pijawki pochodzą ze sterylnej hodowli. Przed zabiegiem musimy odstawić, po konsultacji z lekarzem, silne medykamenty, a także leki o właściwościach rozrzedzających krew i rozszerzających naczynia krwionośne. Skóra przed zabiegiem również powinna być odpowiednio przygotowana, czyli trzeba zrezygnować z mydeł zapachowych oraz perfum. Zabieg hirudoterapii, w zależności od dolegliwości, należy powtórzyć kilkakrotnie, dlatego też gabinety mają w swojej ofercie sprzedaż pijawek.

Jak widzimy pijawki mają zastosowanie w leczeniu wielu chorób, a sam zabieg nie należy do skomplikowanych. Warto również uspokoić obawiających się przystawienia pijawki, ponieważ ugryzienie tego stworzonka porównywalne jest do ukąszenia komara.