DomPolecane

3 porady dotyczące remontu pokoju dziecka

Czy Twoja pociecha właśnie dorasta, a Ty czujesz, że to najwyższa pora na małe zmiany? Remont i urządzanie pokoju dziecka to temat trudny, ponieważ pierwszy raz musimy dokonać zmian nie dla nas samych, ale dla drugiej, bliskiej nam osoby. Aby Twoje dziecko dobrze czuło się w nowej przestrzeni – musisz poznać jego oczekiwania. Warto także skorzystać z przygotowanych przez nas porad!

Zorganizuj miejsce do pracy i zabawy

Pokój powinien być podzielony przynajmniej na dwie strefy – tę, w której dziecko się uczy oraz tę, która służy głównie do zabawy. Przestrzeń tę może przedzielać np. łóżko. Jeżeli w pokoju mieszka więcej niż jedna pociecha – dobrą opcją jest zakup łóżka piętrowego, które pomoże zaoszczędzić trochę miejsca. 

Znajdź odpowiedni kąt na przechowywanie

Miejsce do pracy powinno kojarzyć się ze skupieniem, dlatego nie powinny tam znajdować się zbyteczne rozpraszacze. Zabawki lepiej ustawić w strefie przeznaczonej na zabawę. Taki prosty zabieg naprawdę ułatwia życie – także rodzicom. Planowanie pokoju warto rozpocząć jeszcze przed remontem. Niech jeden z kątów służy jako miejsce do przechowywania – nie tylko zabawek, ale także ubrań i innych przedmiotów, z których nasze dziecko powoli wyrasta.

Komfortowe wykończenie

Pokój dziecka powinien być bezpieczny, a materiały, które zostaną użyte podczas remontu – trwałe i solidne. Korzystaj z farb, które można później umyć oraz tkanin, które łatwo nie nie próbują i dobrze dopierają. Zapomnij o delikatnych zasłonach czy satynowych poszewkach na poduszki. Wybieraj bawełnę i len. Staraj się unikać sztucznych tkanin, jeżeli będą przylegać do ciała (np. przy poszewce na kołdrę).

Zwróć także uwagę na podłogę – dzieci często się na niej bawią. Niech będzie trwała i odporna na wszelkie harce. Pamiętaj, że dzieci miewają problemy z koordynacją ruchową, dlatego wylane zupy i herbaty to klasyka dzieciństwa. Dobrym rozwiązaniem mogą być panele winylowe, które dobrze radzą sobie z wilgocią. Są wytrzymałe i dostępne w różnych wzorach i kolorach. Panele winylowe Częstochowa to dobry wybór na wiele lat. 

Więcej aranżacji z wykorzystaniem paneli winylowych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.