Dlaczego leczenie pijawkami jest bezpieczne?
Leczenie pijawkami kojarzy Ci się ze starodawnymi sposobami leczenia? Słusznie i nie, ponieważ faktycznie hirudoterapia posiada obszerną historię, na przełomie ostatnich lat znacznie się zmieniła. Nie można już nazwać jej prymitywnym sposobem leczenia, ponieważ przeprowadzana jest w specjalistycznych, nowoczesnych ośrodkach, posiadających odpowiednie certyfikaty.
Selektywnie wybierane pijawki leczą Twoje problemy
W specjalistycznych ośrodkach hirudoterapii stosowane są wyłącznie sprawdzone pijawki pochodzące z hodowli laboratoryjnej. Posiadają one świadectwo swojego pochodzenia oraz potwierdzenie sterylności. Można spotkać się z trzema rodzajami pijawek wykorzystywanych do leczenia ludzi. Są to: pijawka lekarska lecznicza (Hirudo medicinalis medicinalis), pijawka lekarska apteczna (Hirudo medicinalis officinalis) oraz pijawka lekarska orientalna (Hirudo medicinalis orientalis). Wszystkie wymienione pochodzą z gatunku Hirudo medicinalis, co oznacza, że są hodowane specjalnie do leczenia.
Każda pijawka używana jest jednorazowo. Wszystko po to, by uchronić pacjenta przed potencjalnymi chorobami zakaźnymi. W końcu pijawki mają na celu pomóc, a nie zaszkodzić. Podczas zabiegu pijawka pobiera krew żywiciela dzięki swoim chitynowym zębom (posiada ich ponad 80). Pijawka ma zdolność do pobrania krwi w ilości znacznie przekraczającej jej masę (przez to pijawka podczas zabiegu „puchnie”). Dzięki hirudozwiązkach zawartych w ślinie pijawki, po zabiegu usprawnia się przebieg krwi żywiciela. Sam zabieg nie boli, ponieważ pijawki wytwarzają także substancje znieczulające. Z tego względu leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami można uznać nie tylko za zupełnie bezpieczne ale także relaksujące.
Przed zabiegiem, możesz poczytać o hirudoterapii http://pijawki.abros.pl/ a najlepiej jeśli wybierzesz się do ośrodka i zadasz nurtujące Cię pytania specjalistom. To zrozumiałe, że przed zdecydowaniem się na podjęcie leczenia pijawkami, pragniesz dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej. Nie krępuj się żadnych pytań a przed wykonaniem zabiegu, koniecznie zrób sobie podstawowe badania krwi, by specjalista mógł wykluczyć w Twoim przypadku wszelkie przeciwwskazania.