Alternatywa dla leków – naturalna metoda leczenia

pills-2607338_960_720Już od wielu wieków znane jest ludziom dobroczynne działanie pijawek. Obecnie powracamy do naturalnych metod leczenia. Szczególnie, gdy wykorzystaliśmy wszelkie sposoby medycyny konwencjonalnej lub też cierpimy na choroby przewlekłe i nie jest wskazane długotrwałe przyjmowanie środków chemicznych. W związku z tym coraz częściej korzystamy z hirudoterapii, czyli kuracji pijawkami.

Leczone dolegliwości

Pijawki, dzięki środkom zawartym w ślinie, tzw. hirudozwiązkom, wspomagają leczenie wielu różnych chorób. W związku z tym, iż mają kontakt z krwią skutecznie działają na wszelkie problemy, związane z układem krążenia, np. żylaków, nadciśnienia. Leczą również dolegliwości związane z układem oddechowym, kostnym, np. bóle reumatyczne. Te małe organizmy mogą pomagać w terapii nerwicy i depresji, a nawet w przypadkach impotencji. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami sprawdza się także w przyspieszaniu zabliźniania się ran, dzięki czemu znajdują swoje zastosowanie w rekonwalescencji po zabiegach chirurgii plastycznej. Warto zaznaczyć, iż nie wszyscy mogą korzystać z tej metody leczenia. Hirudoterapia niewskazana jest dla osób o wrażliwych organizmach, czyli dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych, a także chorych na nowotwory.

Zabieg przystawiania pijawek

Gdy już zdecydujemy się na skorzystanie z hirudoterapii to powinniśmy wybrać sprawdzony i profesjonalny gabinet http://pijawki.abros.pl/. Należy zwrócić uwagę, czy pijawki pochodzą ze sterylnej hodowli. Przed zabiegiem musimy odstawić, po konsultacji z lekarzem, silne medykamenty, a także leki o właściwościach rozrzedzających krew i rozszerzających naczynia krwionośne. Skóra przed zabiegiem również powinna być odpowiednio przygotowana, czyli trzeba zrezygnować z mydeł zapachowych oraz perfum. Zabieg hirudoterapii, w zależności od dolegliwości, należy powtórzyć kilkakrotnie, dlatego też gabinety mają w swojej ofercie sprzedaż pijawek.

Jak widzimy pijawki mają zastosowanie w leczeniu wielu chorób, a sam zabieg nie należy do skomplikowanych. Warto również uspokoić obawiających się przystawienia pijawki, ponieważ ugryzienie tego stworzonka porównywalne jest do ukąszenia komara.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.